Vývoj hardware a software na zákazku. Schémy zapojení. Návrh plošných spojov , gerber data....
Druhý ročník Cena bastlířů právě začíná. Po úspěšném minulém ročníku jsme tu zase a opět se máte na co těšit. Pomozte nám vybrat ty nejlepší v oboru a zároveň můžete vyhrát i něco k sobě do dílny. Od 17. 9. 2018 začíná první fáze soutěže, kde můžete nominovat své favority v celkem devíti kategoriích. Nejlepší web, fórum, tutoriál, zájmový kroužek, projekt, e-shop, firma a produkt.
Soutěž Cena bastlířů 2017 má za sebou první nominační část soutěže a bylo spuštěno hlasování.
Dovolte nám představit soutěž pro bastlíře a elektronické nadšence z České a Slovenské republiky.
Ukážeme si zapojenie pomocou obvodu MAX481 IC, ktorý je prevodník RS232 úrovne TTL na RS485 signály A a B pracuje v poloduplexnom režime. Daný obdov je možné nahradiť aj iným napr. SN75176.
Společnost Microchip a časopis DPS Elektronika od A do Z nabízí možnost vyhrát PIC32 Bluetooth Starter Kit (DM320018). Kit je nízkorozpočtová vývojová platforma s mikrokontrolérem PIC32MX270F256D. Tento kit má Bluetooth rádio založené na HCI, tlačítka, výkonnou vícebarevnou LED diodu Cree, standardní jednobarevné LEDky, akcelerometr, teplotní senzor a GPIO pro rychlý vývoj Bluetooth Serial Port Profile (SPP), USB a aplikací pro obecné použití.
Společnost Microchip a časopis DPS Elektronika od A do Z nabízí možnost vyhrát 3DTouchPad. Microchip uvádí první vývojovou platformu pro snímání vstupních podnětů ve 2D a 3D. Vývojový kit 3DTouchPad (DM160225), který je připraven k použití s referenčním návrhem, kombinuje plošné sledování pohybu až deseti prstů s prostorovým pohybem a umožňuje rychlý vývoj pokročilého snímání gest pro ovládání PC zařízení a dalších aplikací.
Na indikáciu činnosti procesora sa na doskách plošných spojov často používa blikajúca LED. Rozhodol som sa však indikovať činnosť trošičku krajším spôsobom ako obyčajným blikaním. Niečím, čo by vyvolávalo pocit, že processor žije – dýcha. Samozrejme podobnú myšlienku malo Apple dávno predo mnou a tak dýchjúcu LED majú na svojich notebookoch už roky (indikuje, že MacBook je v režime spánku). Pre tých čo nevedia o čom je reč, tu sú dve videá ako to vyzerá v skutočnosti.
STM32F4xx sú postavené na jadre CortexTM-M4F , ktoré obsahuje hradvérové rozšírenie pre pokročilé ladenie funkcií. Toto rozšírenie umožňuje zastaviť jadro, buď pri načítaní inštrukcie (breakpoint), alebo pri prístupe k dátam (watchpoint). Keď sa jadro zastaví, môže sa preskúmať vnútorný stav jadra ako aj vonkajší stav systému. Akonáhle je vyšetrenie kompletné, stav jadra a systému sa obnoví a môže pokračovať vykonávanie programu.
V tomto článku nám autor popíše vývoj elektroniky, konkrétne zariadenie pre automatické rozvietenie svetiel automobilu VW group 97- 2004. Zapojenie je kompatibilné aj s inými autami, líši sa len spôsob montáže.
V tomto článku si ukážeme výrobu jednostrannej dosky plošného spoja fotocestou.
Na výrobu budeme potrebovať tieto pomôcky a chemikálie:
Jednoduchý a lacný AVR ISP programator cez LPT port. Z LPT portu su cez ochranné rezistory 200 Ohm (200R) vyvedené programovacie vodiče Miso,Mosi,SCK,Reset,GND. Počas napaľovania procesora cez ISP pomocou tohto programátora musi byť pripojené aj napájanie VCC (+5V).
Tento časovač využíva mcu atmega 8 s kryštálom 8MHz. Časovač je napájaný jednosmerným napätím 12V.
Časovač môžeme použiť všade tam, kde potrebujeme niečo zopnúť (rozopnúť) po uplynutí presného času. Využitie nájde na spínanie vo fotokomore.
Tento USB ISP programátor som navrhol na dosku plošného spoja o rozmeroch 50x20mm. Doska je obojstranná so zelenou maskou a s prekovkami.