pondelok, 11 jún 2012 18:03 Written by 3067 times
Rate this item
(13 votes)

Ako zvýšiť návštevnosť webovej stránky ?

Časy keď stačilo mať "nejakú" stránku sú dávno preč. Na internete je veľa stránok. Prečo prave na tú Vašu stránku by mali ľudia chodiť? Ako zvýšiť návštevnosť webovej stránky ?

Úplne na začiatku by sme sa mali zamerať na to, aby stránka neobsahovala rôzne chyby v kóde a bola validná. Na zistenie, či je stránka validná použijeme napr. http://validator.w3.org.

A ako mi to pomôže a načo mi to je, že bude stránka validna?
Validné stránky sú ľahko spracovateľné pre internetové prehliadače. Takže tým, že bude stránka validná sa troška posunieme vyšie v prehliadači.
Ďalej valídna stránka sa rýchlejšie načitáva, správne sa zobrazuje vo viacerých prehliadačoch webových stránok – Microsoft Internet Explorer, Mozilla, Firefox, Opera, Safari, Google Chrome atď.
Možno sa Vám to bude zdať zbytočné mať validnú stránku, ale časom si na validáciu zvyknete a budete ju považovať za samozrejmosť.
Ak už sme úspešne zvládli tento krok, prejdeme k ďalšiemu kroku a to je SEO optimalizacia-optimalizáciu pre vyhľadávače. V skratke SEO je súbor praktík vďaka ktorým sa Váš web prispôsobi štandardom. Ktoré popisujú vybratie správnych klúčových slov, správnu štruktúru nadpisov, budovanie spatnych odkazov atd.
Dobre optimalizovaná web stránka sa na dané klúčové slová umiestňuje vyššie vo výsledkoch vyhladávania. A zas sme sa dostali o trošku vyšie vo vyhľadavočoch . A o tom nam ide. Čim bude stránka vyšie vo vyhľadavači, tým bude mať vyšiu návštevnosť.
K SEO patri aj Google pagerank. PageRank znamená hodnotu dôležitosti webu - popularitu stránky. Google predpokladá, že ak jedna stránka odkazuje na inú, tak je asi zaujimava a dôležitá. Ak má odkazujúca stránka vysoký PageRank, jej odkaz má väcšiu váhu, ako odkaz zo stránky s nízkym PageRankom. Google zoraďuje stránky podľa dôležitosti. PageRank sa neurčuje pre celý web, ale pre každú stránku zvlášť. PageRank sa zvyšuje získavaním spätných odkazov na stránku. GPR sa akutalizuje cca. každé tri mesiace.

Ako získať spatný odkaz?
Najjednoduchším a najlacnejším riešením je ručná registrácia do rôznych katalógov ( pomocou registrácie prichádzajú na našu stránku noví návštevníci). Výmenou z iným webom, ak bude mať záujem (spriatelené weby). Alebo si, ak mame nejake tie peniaze , môžeme odkazy kúpiť.

Ďalším zo spôsobov ,ako sa o Vás ľudia dozvedia je reklama. Najlepšia je ,podľa mňa PTC . Je to reklama, pri ktoréj platite len za preklik na Vašú stránku. Na takúto reklamu kliknú len tí, čo maju zaujem o to čo ponúkate na svojej stránke.


A čo ďalej? Začneme čakať, kto sa na našu stránku dostane.

Čo sa stane ak už sa niekto na našú stránku nejakým zázrakom dostal?
Pozrie sa na grafiku stránky, ktorá je pekná, stranka je prehľadna, nenašiel tam žiadne chyby v kóde. Dokonca mu ide aj pod IE :D , ktorý musí používať v práci. Stránka ho zatial nijak neodradila.
Ale čo ďalej? A teraz prichádza tá veľka rada :D. Základ celého úspechu je mať kvalitný obsah. Ak už ludia na vašu stránku prídu,to je jedno ako sa tam dostali, tak nech sa tam aj vratia. Musíte mať na stránke obsah, ktorý inde nie je. A ak je, tak u Vás musí byť lepši než u konkurencie. A ak nie je, tak načo ste spravili taku stránku, ktorá nič nové neponúkne a čoho je tu kopec?

Last modified on streda, 30 január 2013 08:09
Ing.Jaroslav Vadel

Som zakladateľom www.projectik.eu.

Hrám sa na programátora, ktorý ovláda:

c#,cpp,java,unity3d,php,html,NI testand,NI Vision Builder,Cognex In-Sight,NI LabView

"Naprogramovať program, ktorý funguje vie každy. Ale to, že program funguje ešte neznamena, že je napísany správne "

Website: www.projectik.eu